Małżeństwem jesteśmy 27 lat i rodzicami dwóch wspaniałych, dorosłych już córek oraz aniołka w niebie. Należymy do wspólnoty Ruchu Światło – Życie gałęzi małżeńskiej i rodzinnej – Domowy Kościół. Pragniemy wzrastać i pogłębiać naszą relacje małżeńską. W związku z tym ukończyliśmy kilka kursów i warsztatów skierowanych do i dla małżonków. Nie stoimy w miejscu 🙂 nadal się dokształcamy i doszkalamy w tematach rozwoju osobistego, małżeńskiego i rodzinnego. Bierzemy udział w wielu wydarzeniach związanych z tematem rodziny i małżeństwa, przez co pragniemy wspierać innych dzięki własnemu doświadczeniu, ale też nabytą wiedzę i umiejętności.

Jako rodzice ukończyliśmy kilka edycji „Szkoły dla Rodziców” na kilku etapach rozwoju naszych córek (szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum).

 

Oboje ukończyliśmy:

 

  • Studia wyższe na wydziale pedagogiki na UWM w Olsztynie
  • Akademię Małżeńską i Laboratorium Miłości organizowane przez duszpasterstwo archidiecezji warmińskiej. Po ich ukończeniu otrzymaliśmy tytuł Doradców Życia Rodzinnego
  • Uczestniczyliśmy w warsztacie doskonalenia pracy DŻR zorganizowanym przez wydział duszpasterstwa rozwoju archidiecezji Krakowskiej oraz Fundacje Towarzyszenia Rodzinie
  • Ukończyliśmy warsztat z Psychologii Komunikacji I stopnia organizowanym przez CFD w Trzebini
  • Braliśmy udział w warsztacie ”Jak pracować z parą małżeńską w kryzysie”. Prowadzący Joanna i Norbert Dawidczykowie
  • Braliśmy udział w VI Światowym Kongresie Rodzin Polskich i Polonijnych w Gdańsku w dn. 15-17.09.2023

 

Jako DŻR a zarazem małżonkowie:

 

  • Współprowadzimy kursy narzeczonych organizowanych w naszej diecezji
  • Prowadzimy indywidualne konsultacje z narzeczonymi przed zawarciem sakramentu małżeństwa , małżonkami doświadczającymi różnych trudności w życiu małżeńskim i rodzinnym.

Joanna jest nauczycielem metody NPR wg J. Rotzera i pomagam Paniom w nauczeniu się własnej płodności na podstawie obserwacji cyklu miesiączkowego. Piotr interesuje się tematem uzależnień cyfrowych, uświadamia rodziców o istniejącym zagrożeniu i propaguje wprowadzania higieny cyfrowej w rodzinach.

Jako małżonkowie dzielimy się doświadczeniem własnego życia małżeńskiego i rodzinnego.

Zapraszamy do kontaktu osoby indywidualne, małżonków, pary przeżywające trudności w życiu osobistym, rodzinnym, małżeńskim.