Zajęcia dla rodzin w różnych etapach życia

Warsztaty ,,Hej Mamo Hej Tato” oraz ,,Peleryna niewidka” poprowadzą:

Ewa Koziatek Maślanka specjalista psycholog kliniczny, certyfikowany psychoterapeuta Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (cert 777)

Ewa o sobie

Jestem absolwentką jednolitych, 5letnich studiów magisterskich na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Po studiach podstawowych wiedzę teoretyczną pogłębiałam na studiach podyplomowych w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i na Wydziale Zdrowia Uniwersytetu w Gdańsku. Zdałam państwowy egzamin specjalizacyjny i uzyskałam tytuł specjalisty psychologa klinicznego. Uzyskałam też certyfikat psychoterapeuty.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam prowadząc zajęcia dydaktyczne w Katedrze Psychologii Społecznej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, pracując w Domu Pomocy Społecznej, a także później w Wojewódzkim Zespole Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie. Obecnie pracuję w Centrum Psychiatrii Anima w Olsztynie. Przez kilka lat  pełniłam funkcję biegłego sądowego przy Sądzie Okręgowym w Olsztynie, a także Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie psychologii klinicznej dla województwa warmińsko-mazurskiego. Prowadzę również zajęcia z psychologii klinicznej w Wydziale Nauk Społecznych UWM.

Od kilkunastu lat prowadzę gabinet prywatny. Swoją pracę poddaję systematycznej superwizji. Ostatnio duży zakres moich zainteresowań ogniskuje się wokół wsparcia rodziców, na każdym etapie rodzicielstwa. Jestem członkiem Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego

Anna Gorzynik pedagog, ukończyła studia podyplomowe: Integracja sensoryczna – diagnoza i terapia dzieci z zaburzeniami przetwarzania sensorycznego. Certyfikowany trener I i II stopnia Smyko multisensoryki – zajęcia wspierające rozwój niemowląt i małych dzieci w oparciu o założenia teorii integracji sensorycznej. Ukończyła szkolenia: Diagnoza i terapia SI małego dziecka- jakościowa ocena rozwoju motorycznego, ocena kliniczna procesów SI , terapia i programy domowe; Multisensorki – Grupowy program wczesnego wspomagania rozwoju dzieci.

Hej Mamo Hej Tato

Zajęcia są próbą przygotowania „nowych” rodziców na podjęcie roli. Dają możliwość przyjrzenia się oczekiwaniom, jakie towarzyszą wyobrażeniu o „dobrym rodzicielstwie” (też tym przekazywanym przez osoby ważne z przeszłości i obecnie), pomagają przygotować się na rozczarowania, przypatrzeć się ograniczeniom i zasobom by optymalnie funkcjonować w roli rodzicielskiej. Zajęcia będą prowadzone metodą warsztatowąw ilości 5-ciu spotkań po 2 godziny każde, podczas których zapewniamy opiekę nad dziećmi.

ZAPISY: UWAGA BRAK MIEJSC!!! lista rezerwowa nie gwarantuje uczestnictwa

Formularz zgłoszeniowy

Peleryna niewidka

Zajęcia są pomyślane jako profilaktyka wypalenia rodzicielskiego. Skupiają się wokół uświadomienia potrzeb, które mają rodzice (też przekazów wyniesionych ze swoich rodzin pochodzenia), realizowanych strategiach ich zaspokajania, konsekwencji niezaspokojenia, przywrócenia względnej równowagi między zaspokojeniem a frustracją potrzeb w rodzicielstwie. Zajęcia będą prowadzone metodą warsztatową w ilości 5-ciu spotkań po 2 godziny każde, podczas których zapewniamy opiekę nad dziećmi.

ZAPISY: UWAGA BRAK MIEJSC!!! lista rezerwowa nie gwarantuje uczestnictwa Formularz zgłoszeniowy

Mama córce, kobieta kobietce

Warsztat ,,Mama córce, kobieta kobietce’’ ma na celu stworzenie przestrzeni do rozmów mamy i córki na tematy związane z płciowością i dojrzewaniem. Mamy pewność, że to mama jest najbardziej odpowiednią osobą, aby odpowiedzieć na pytania dziewczynki, która już za chwilę będzie dojrzewać. Bezpieczna atmosfera, profesjonalne materiały edukacyjne, klimat zaufania i bliska relacja z mamą to najlepszy punkt wyjścia. Zajęcia będą prowadzone metodą warsztatową podczas jednego 8 godzinnego spotkania

ZAPISY: Już niebawem!!!


ARCHIWUM

Zajęcia będą prowadzone metodą warsztatową, wykorzystamy rozmowy na forum, ćwiczenia w grupach, bazujemy na osobistych doświadczeniach. Poruszać będziemy tematy związane jak radzić sobie z przeżywanymi przez rodzica trudnymi emocjami (złością, bezradnością, poczuciem winy).

Przedstawiać będziemy konstruktywne metody i zachęcać do ćwiczenia nowych umiejętności. Podczas spotkań, które będą odbywać się raz w tygodniu we wtorki od 11:00-13:00.
Zapewniamy opiekę nad dziećmi podczas spotkań. 



Miejsce spotkań: ARKA, ul. Niepodległości 85, Olsztyn

Drogie mamy!
Ponownie zapraszamy na pogaduchy z psychologiem.

Psycholog Anna Huzik wskaże Wam drogę jak zadbać o swój dobrostan. W tym celu rozłożycie na czynniki pierwsze najważniejsze tematy w życiu każdej kobiety – matki.

Na warsztatach pojawią się tematy takie jak:
– Poczucie własnej wartości
– Role społeczne/rodzinne: matka, partnerka, kobieta.
– Jak zrozumieć się w rodzinie
– Docenienie swojego ciała i wsłuchiwanie się w jego potrzeby.
– Trudne/toksyczne relacje (w domu, pracy, przyjaźni) jak możemy sobie z nimi poradzić i jak się przed nimi ustrzec.
– Odnalezienie i zadbania o tzw. wewnętrzne dziecko
– Potrzeby emocjonalne, fizyczne kobiety a codzienne życie. Jak zadbać o siebie w natłoku obowiązków.
To tylko przykładowe zagadnienia, tak naprawdę tematyka zależeć będzie od Waszych potrzeb. Ania to psycholog do Waszej dyspozycji, oczywiście podczas spotkania 😉.

Na spotkanie możesz przyjść z dzieckiem.
Postaramy się, aby poczuło się z nami bezpiecznie i spędziło czas na fajnej zabawie.
Przebieg spotkania:
11:00-11:30 czas na kawę, towarzyskie pogaduchy i indywidualne konsultacje.
11:30-12:30 część warsztatowa.
12:30-13:00 towarzyskie pogaduchy

Ze względu na warsztatowy charakter spotkań będą się one odbywały w małej grupie.
Nie zwlekaj zatem z decyzją, bo mamy tylko 10 miejsc.

Zapisy:

link do zapisów