Anna Gorzynik

Pedagog

Ukończyła studia podyplomowe: Integracja sensoryczna – diagnoza i terapia dzieci z zaburzeniami przetwarzania sensorycznego. Certyfikowany trener I i II stopnia Smyko multisensoryki – zajęcia wspierające rozwój niemowląt i małych dzieci w oparciu o założenia teorii integracji sensorycznej. Ukończyła szkolenia: Diagnoza i terapia SI małego dziecka- jakościowa ocena rozwoju motorycznego, ocena kliniczna procesów SI , terapia i programy domowe;

Multisensorki – Grupowy program wczesnego wspomagania rozwoju dzieci. Zapraszam cię na konsultacje indywidualne wzmacniające kompetencje rodziców małych dzieci w zakresie zaburzeń i regulacji przetwarzania bodźców sensorycznych. Celem konsultacji będzie wsparcie rodziców w rozwoju małego dziecka poprzez ocenę jego funkcjonowania (diagnoza) i stworzenie indywidualnego programu domowego (dieta sensoryczna), dostosowanego do potrzeb dziecka.

Założycielka i prezes Fundacji Aktywnej Rodziny w Olsztynie

Umów wizytę


Piotr Kowalski

Instruktor Modelu Creighton (FertilityCare Practitioner) po polsku, angielsku i niemiecku.

 

Twórca Centrum Troski o Płodność w Olsztynie.

 

Pomaga parom w diagnostyce niepłodności. Uczy obserwacji płodności. Z wdzięczności za otrzymane potomstwo, podjął się misji popularyzacji Naprotechnologii na Warmii i Mazurach – nowej gałęzi medycyny przywracającej zdrowie reprodukcyjne kobietom i mężczyznom. Uczestniczy w programach leczenia niepłodności finansowanych z budżetu województwa.
Lider Ojcowskiego Klubu Tato.net w Olsztynie. Z zamiłowania majsterkowicz, rowerzysta oraz twórca bloga o rodzinie, wychowaniu i płodności.

 

Mąż i ojciec siedmiorga dzieci.

 

Umów wizytę


Mateusz Gamdzyk

Coach

Studia licencjackie na kierunku Zarządzanie. Podyplomowe studia coachingowe. Trener kompetencji miękkich, 10 letnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń. Pasjonuje mnie to, jakie możliwości rozwoju i zmiany życia daje coaching. Kolejnym krokiem była fuzja z ojcostwem. Był to strzał w dziesiątkę. Szybko znalazłem innych ojców w potrzebie i tak spotykam się z nimi do dzisiaj. Daję im wsparcie w trudnych okresach.

Towarzyszę im w zmianie postrzegania tego, co „tracą” i jednocześnie przygotowuję ich do tego, co zyskują wraz z narodzinami i kolejnymi etapami rozwoju pociech. Każdego dnia, w którym pracuję z innymi mężczyznami uświadamiam sobie, jak bardzo potrzebujemy swojego wzajemnego wsparcia – nie tylko w byciu ojcami, ale też w byciu partnerami, mężami, w byciu mężczyznami we współczesnym wymagającym świecie.

 

 

W Centrum uMOCnieni oferuję wsparcie i pomoc w rozwoju właśnie mężczyznom.

 

Umów wizytę


Joanna i Piotr Wajler

Małżeństwem jesteśmy 27 lat i rodzicami dwóch wspaniałych, dorosłych już córek oraz aniołka w niebie. Należymy do wspólnoty Ruchu Światło – Życie gałęzi małżeńskiej i rodzinnej – Domowy Kościół. Pragniemy wzrastać i pogłębiać naszą relacje małżeńską. W związku z tym ukończyliśmy kilka kursów i warsztatów skierowanych do i dla małżonków. Nie stoimy w miejscu 🙂 nadal się dokształcamy i doszkalamy w tematach rozwoju osobistego, małżeńskiego i rodzinnego. Bierzemy udział w wielu wydarzeniach związanych z tematem rodziny i małżeństwa, przez co pragniemy wspierać innych dzięki własnemu doświadczeniu, ale też nabytą wiedzę i umiejętności.

Jako rodzice ukończyliśmy kilka edycji „Szkoły dla Rodziców” na kilku etapach rozwoju naszych córek (szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum).

 

Oboje ukończyliśmy:

 

  • Studia wyższe na wydziale pedagogiki na UWM w Olsztynie
  • Akademię Małżeńską i Laboratorium Miłości organizowane przez duszpasterstwo archidiecezji warmińskiej. Po ich ukończeniu otrzymaliśmy tytuł Doradców Życia Rodzinnego
  • Uczestniczyliśmy w warsztacie doskonalenia pracy DŻR zorganizowanym przez wydział duszpasterstwa rozwoju archidiecezji Krakowskiej oraz Fundacje Towarzyszenia Rodzinie
  • Ukończyliśmy warsztat z Psychologii Komunikacji I stopnia organizowanym przez CFD w Trzebini
  • Braliśmy udział w warsztacie ”Jak pracować z parą małżeńską w kryzysie”. Prowadzący Joanna i Norbert Dawidczykowie
  • Braliśmy udział w VI Światowym Kongresie Rodzin Polskich i Polonijnych w Gdańsku w dn. 15-17.09.2023

 

Jako DŻR a zarazem małżonkowie:

 

  • Współprowadzimy kursy narzeczonych organizowanych w naszej diecezji
  • Prowadzimy indywidualne konsultacje z narzeczonymi przed zawarciem sakramentu małżeństwa , małżonkami doświadczającymi różnych trudności w życiu małżeńskim i rodzinnym.

Joanna jest nauczycielem metody NPR wg J. Rotzera i pomagam Paniom w nauczeniu się własnej płodności na podstawie obserwacji cyklu miesiączkowego. Piotr interesuje się tematem uzależnień cyfrowych, uświadamia rodziców o istniejącym zagrożeniu i propaguje wprowadzania higieny cyfrowej w rodzinach.

Jako małżonkowie dzielimy się doświadczeniem własnego życia małżeńskiego i rodzinnego.

Zapraszamy do kontaktu osoby indywidualne, małżonków, pary przeżywające trudności w życiu osobistym, rodzinnym, małżeńskim.

Umów wizytę


Małgorzata Kowalska

Coach, Logoterapeuta

Małgorzata Kowalska to doświadczony coach, logoterapeuta, która pomaga osobom w każdym wieku, w odnalezieniu wartości oraz sensu, które  prowadzą do życia w spełnieniu i większej satysfakcji.

 

Doświadczenie i kwalifikacje:

  • Certyfikowany Logoterapeuta akredytowany przy Instytucie Wiktora Frankla we Wiedniu
  • Certyfikowany Coach Chrześcijański
  • Prezes Fundacji Familia Nova.
  • Wieloletnie doświadczenie w pracy z ludźmi i w życiu prywatnym

 

Ukończyła studia wyższe z tytułem magistra na Wydziale Teologii na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie

Ukończyła Studium Logoterapii w Institute of Biofeedback and Noo-psychosomatic w Lublinie, otrzymując status certyfikowanego logoterapeuty z akredytacją przy Instytucie Wiktora Frankla we Wiedniu.

Aktualnie jest w trakcie specjalistycznej Szkoły Logoterapii Oryginalnej i Analizy Egzystencjalne.

 

Małgorzata Kowalska w swojej pracy łączy różne metody terapeutyczne, w tym:

  • Logoterapię oryginalną
  • Analizę egzystencjalną
  • Coaching zawodowy
  • Coaching rodzicielski
  • Life coaching
  • Coaching Chrześcijański
  • Teologię duchowości
  • Antropologię i filozofię
  • Psychoedukację

 

Obszar specjalizacji:

  • Kryzys życiowy
  • Kryzys zawodowy
  • Kryzys małżeński
  • Kryzys macierzyński
  • Kryzys ojcowski
  • Wypalenie rodzicielskie
  • Trudności w relacjach
  • Wypalenie zawodowe
  • Lęk i depresja
  • Pustka egzystencjalna i utrata poczucia sensu
  • Rozwój kompetencji noetycznych (duchowych)
  • Niskie poczucie wartości i samoakceptacji
  • Lęk przed zmianą, oceną innych
  • Kryzys wartości
  • Odnalezienie ścieżki zawodowej
  • Rozwój osobisty

 

Małgorzata jest osobą empatyczną, wnikliwą, słuchającą z zaangażowaniem i ciekawością. Stwarza atmosferę otwartości, zaufania i bezpieczeństwa, w której pacjenci od początku czują swobodę w mówieniu o sobie i swoich problemach. Skupia się na mocnych stronach i zasobach pacjenta, pomagając mu odkryć jego potencjał.

 
Pomaga pacjentom w znalezieniu sensu życia i wartości, które mogą je prowadzić ku większej satysfakcji i spełnieniu. W swojej pracy jest otwarta, szczera, twórcza i kreatywna, sprawnie łączy wiedzę, doświadczenie oraz nietuzinkowe rozwiązania. Jeśli szukasz doświadczonego i empatycznego terapeuty, który pomoże Ci w rozwiązaniu Twoich problemów i odkryciu sensu życia, skontaktuj się z Małgorzatą Kowalską.

Umów wizytę


Małgorzata Kraska

Psychoterapeuta

 

Z wykształcenia pedagog specjalny z kilkunastoletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz rodzicami w przedszkolu specjalnym i poradni psychologiczno-pedagogicznej. Absolwentka warsztatów rozwoju osobistego i duchowego „12 kroków ku pełni życia”. Psychoterapeuta w trakcie szkolenia z psychoterapii integratywnej opartej na podejściu psychodynamicznym na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu. Warsztat pracy wzbogacony doświadczeniem własnej psychoterapii oraz superwizją.

 

Obecnie pracuje jako psychoterapeuta z osobami dorosłymi:

  • po epizodach psychotycznych

  • odczuwającymi trudności w relacjach oraz chcącymi poprawić jakość swojego życia
  • chcącymi rozwiązać problemy emocjonalne poprzez dotarcie do ich genezy

 

Umów wizytę


Joanna Pośniak-Lubartowska

Terapeuta, coach.

 

Terapia indywidualna i par. Pracuję w nurcie Krótkoterminowej Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. W tym obszarze skończyłam liczne szkolenia. Stale się dokształcam a obecnie kończę studia nauki o rodzinie ze specjalizacją mediacje rodzinne. Pracuje pod stałą superwizją PSTTSR.  W pracy poświęcam całą swoją uwagę i troskę drugiej osobie, którą szanuję, akceptuję i z całych sił w nią wierzę. Nie stawiam hipotez, zatrzymuje się i wsłuchuje w historię drugiej osoby.

 

Dużo pytam, aby klienta zrozumieć i poznać lepiej. Chcę być dla klienta lustrem oraz osobą, która pomoże mu ruszyć z miejsca. Jestem towarzyszem klienta podczas procesu jego zmian. Pracuje w obszarach: zaniżonego poczucia własnej wartości, depresji, trudności emocjonalnych, różnego rodzaju kryzysów: rozwojowych, sytuacyjnych, egzystencjalnych, małżeńskich.

Umów wizytę


ks. Wojsław Czupryński

Duszpasterz Rodzin

 

Wykładowca w Katedrze Teologii Pastoralnej Katechetyki na Wydziale Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Duszpasterz akademicki WSPoL w Szczytnie. Duszpasterz wspólnoty Dzieci Utraconych. Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Archidiecezji Warmińskiej.

Umów wizytę


Teresa Antczak

MEDIATOR

 

Wykształcenie wyższe pedagogiczne; studia podyplomowe m.in. Nauk o Rodzinie na Uniwersytecie w Warszawie, Diagnoza i Tworzenie Programów Edukacyjnych, ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli powołany przez Ministra Edukacji Narodowej i Sportu, Szkoła Mediacji KSM i konstruowania ugód w zakresie mediacji rodzinnych, cywilnych, karnych, gospodarczych, szkolnych i rówieśniczych w stopniu zgodnym ze standardami ADR, stały czynny mediator, wiceprezes Stowarzyszenia Mediatorów Polskich.

 

Doświadczenie 15 lat prowadzenie mediacji sądowych i pozasądowych indywidualnych i zbiorowych (pomiędzy pracodawcą, a związkami zawodowymi; pracodawcą i pracownikami, wspólnotami) w zakresie mediacji rodzinnych, cywilnych, nieletnich, karnych; doświadczenie szkoleniowe i trenerskie w prowadzeniu zajęć w szerokim zakresie o charakterze warsztatowym i szkoleniowym m.in. dla studentów, nauczycieli, pracowników socjalnych, kadry kierowniczej, kadry ośrodków pomocy społecznej, domów pomocy społecznej, środowiskowych domów samopomocy, powiatowych centrów pomocy społecznej oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych województwa warmińsko-mazurskiego.

 

Umów wizytę


Leszek Dziak

Doradca życia rodzinnego, edukator INER (naturalne metody rozpoznawania płodności).

Absolwent Studium praktycznego przygotowania  do towarzyszenia małżonkom.

Diecezjalny Doradca Życia Rodzinnego

Realizator i uczestnik wielu projektów związanych z tematyką małżeńską i rodzicielską.

Koordynator kampanii TYDZIEŃ MAŁŻEŃSTWA OLSZTYN.

 Załozyciel i Koordynator Centrum Wspierania Małżeństwa i Rodziny uMOCnieni.

Umów wizytę


Iwona Dziak

Konsultacje małżeńskie, rodzicielskie.

Zapraszam Ciebie lub Was na spotkanie indywidualne o charakterze, konsultacji, psychoedukacji na temat relacji małżeńskiej, rodzicielskiej.

Jestem żoną od 2006 roku i mamą piątki dzieci na ziemi i jednego w niebie, wiem jakie wyzwania przynosi codzienność i jak ważne jest to, aby czasem móc porozmawiać z inną osobą, która wysłucha, towarzyszy w danej trudności w tym co aktualnie przeżywasz. Jestem po to, aby pomóc znaleźć rozwiązanie w zgodzie z potrzebami, oczekiwaniami tak by Ty, Twój związek, Twoje dziecko miały się lepiej.

Bardzo lubię pracować z ludźmi, dlatego prowadzę Szkołę dla Rodziców i Wychowawców, kursy dla narzeczonych, porady indywidualne dla małżonków. Zawodowo jestem pedagogiem, coachem. Jestem również Diecezjalną Doradczynią Życia Rodzinnego Archidiecezji Warmińskiej, wiceprezeską Fundacji Aktywnej Rodziny, która prowadzi Klub Aktywnej Rodziny. Od 2018 roku razem z mężem Leszkiem jesteśmy koordynatorami Tygodnia Małżeństwa w Olsztynie.

Jestem praktykiem terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach (TSR). Ukończyłam Studium Praktycznego Przygotowania do Towarzyszenia Małżeństwom w Instytucie Studiów nad Rodziną w Łomiankach.

Oprócz własnego doświadczenia cały czas się szkole, aby doskonalić się w swojej roli żony, mamy i móc pomagać innym. W przeciągu ostatniego roku ukończyłam poniższe szkolenia.

  • „Wszystko wiedzący słodko pierdzący dorosły” u Tomasza Zielińskiego.
  • „Prostsze rodzicielstwo program dla rodziców dzieci w wieku 1-9 lat, którzy chcą wychowywać bez kar i nagród” i szkolenie pn. „Strategia Sukcesu Małżeńskiego” u Agnieszki Pieniążek – Domowe Zawirowania.
  • Uczestniczyłam w programie pn. „Jaką żoną jestem?” zorganizowany przez Fundacje Czuły Dom.
  • Brałam udział w kursie pn. „Dom mocnych więzi kurs dla rodziców” u Anny i Piotra Werwińskich
  • Ukończyłam program doskonalący warsztat pracy Doradcy Życia Rodzinnego zorganizowane przez Wydział Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej oraz Fundację Towarzyszenia Rodzinie.

Jestem współautorką zeszytu ćwiczeń ,,Misja Miłość w Rodzinie” i realizatorką warsztatów dla małżonków o tym samym tytule.

Jak widać relacje małżeńskie, rodzinne to moje życie i pasja.

Założycielka i wiceprezes Fundacji Aktywnej Rodziny w Olsztynie

Diecezjalna doradczyni życia rodzinnego Archidiecezji Warmińskiej

Koordynator kammpani Tydzień Małżeństwa w Osztynie

Założycielka i koordynator Centrum Wspierania Małżeństwa i Rodziny uMOCnieni w Olsztynie

Zapraszam do spotkania ze mną.

Umów wizytę